home office online

İstediğiniz yerden, zahmete girmeden, çok kolay bir şekilde ve daha uygun fiyata psikolog desteği aldığınızı düşünün. İşte bunun adı online terapi!

Günümüz teknolojilerinin gelişmesi ile birlikte online psikoterapi olukça yaygınlaşmaya başladı. Psikolog ve psikoterapi hizmetinin online olarak verilen bu türü hakkında her geçen yün yeni bir araştırma yapılıyor ve bu araştırmalar bizlere online psikoterapi desteğinin kişilere oldukça faydalı olduğunu gösteriyor.

Online Terapi Nedir?

Diğer adı ile çevrimiçi terapi, psikologlar tarafından alınan terapi desteğinin internet aracılığı ile online platformlar üzerinden verilmesidir. Genellikle Whatsapp, Skype, Messenger gibi uygulamalarla sağlanan çevrimiçi terapi, kişilere kolay ulaşılabilirliğinin yanında oldukça fayda da sağlıyor.

Bu terapi şeklinde psikolog ve danışan söz konusu randevu saatinde önceden anlaşılmış olan online platformda buluşur. Seans öncesinde bu platformlardan gerekli eklemeler yapıldıktan sonra, seans saatinde isteğe göre görüntülü veya görüntüsüz olarak seansa başlanır.

Çevrimiçi Terapi Kimlere Uygun?

Çevrimiçi Terapi, herkese uygun olup herkes bu terapi çeşitinden faydalanabilir. Bununla birlikte bazı durumlarda online psikolog desteği çok faydalı olabilmektedir. Bu durumları şöyle sıralayabiliriz:

  • Kişi yaşadığı yerde kendi dilinde terapi desteği bulamadığında
  • Kişi dışarıya çıkmakta güçlükler yaşadığında
  • Kişi yoğun takvimi sebebiyle yüzyüze terapiye vakit ayıramadığında
  • Kişi normal terapi koşullarında kendini rahat hissedemediğinde
  • Kişilerin evlerinde yalnız bırakamayacakları kişiler olduğunda

Nasıl Online Terapi Alabilirim?

  • Çevrimiçi psikoterapi almak istiyorsanız dijiklinik.com sitesimizde psikologlar sayfasını inceledikten sonra size uygun psikoloğu seçin.
  • Daha sonra iletişime geç butonu ile istediğiniz psikoloğa randevu oluşturmak için bizle iletişime geçin.
  • Size gönderdiğimiz bilgilerle ödeme işlemini tamamladıktan sonra randevu saatinizde bilgisayarın başında olun.
  • Bu sayede çok kısa ve kolay birkaç adımda ilerledikten sonra online psikolog randevunuzu oluşturabilir ve terapinize başlayabilirsiniz!

Psikologlarımızı incelemek için buraya tıklayabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir